Ароматерапія

Ароматерапія
– допоміжний метод лікування із застосуванням натуральних ефірних масел шляхом введення їх через дихальні шляхи і через шкіру (інгаляції, масаж, ванна, компрес).


Ефірні масла – це органічні сполуки, що виробляються ефіроолійними рослинами. Вони прозорі, безбарвні або злегка забарвлені, мають дуже сильний запах. Вони летючий, не залишають жирних плям, не розчиняються у воді, окислюються під дією світла і кисню. Якісне масло не має осаду, не подразнює шкіру.

При всіх способах введення масел в організм вони добре проникають в кров і розносяться по всьому організму.

Застосування ароматерапії при різних захворюваннях може послужити корисним доповненням, тому що ефірні масла, володіючи хорошими цілющими ефектами, практично позбавлені побічних дій.

Однак, потрібно пам'ятати:

 • Застосування ефірних масел не може замінити призначеного лікарем лікування;
 • При алергічних проявах застосування масел необхідно проводити після проби на чутливість;
 • Ефірні масла не можна наносити на шкіру нерозбавленими, не можна використовувати в підвищених дозах (необхідно слідувати аромарецептам);
 • Не рекомендується застосування ефірних масел при вагітності і епілепсії.

Масла широко застосовуються в косметології, для профілактики і лікування різних захворювань, для ароматизації приміщень, ...


СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕФІРНИХ МАСЕЛ:

 • Для прийому ваннимасла додаються в емульгатор (2 ст.л.меду, або 2 ковпачка піни для ванн, або 50 мл молочної сироватки), отримана емульсія розчиняється в воді оптимальної для Вас температури (Зазвичай - 37-38oC). Приймають ванну до їжі або через 1,5-2 годину після їжі, тривалість - 15 хв, 3-4 рази в тиждень.
 • Для проведення інгаляцій (вони можуть бути холодними або гарячими): 3-5 до масла додають в чайник з водою. Інгаляції слід проводити не більше 10 хвилин по кілька разів на день.
 • Для приготовлення зігріваючого компресу, розчиніть 5 до масла в 10 мл спиртового розчину і нанесіть на серветку
 • Для ароматизації приміщень капніть кілька крапель масла, підібравши його відповідно до Ваших потреб, в арома-лампу.
 • Для проведення ароматерапіїїефірні масла необхідно розвести в маслі-основі (мигдальне, виноградне, рослинне, оливкова, кукурудзяна і ін.) або кремі. У перших процедурах використовується Ефірне масло в дозуванні 2-3 краплі на 10-15 грам основи, потім дозування підвищується до 6-8 крапель. суміш для масажу найкраще готувати перед застосуванням.
 • Для приготовлення водно-спиртового лосьйону для шкіри на 1 літр мінеральної води без газу, або дистильованої води до 1 столовій ложці спирту (Горілки) додають 3-10 крапель ефірних масел, добре збовтують.
 • При виготовленні водного лосьйону на 1 літр мінеральної води без газу додають 3-10 крапель ефірних масел, добре збовтують.
 • Для збагачення готових косметичних засобів в якості основи використовуються креми, гелі, маски, лосьйони, шампуні, кондиціонери і т.д. Для разового застосування на 5-10 г основи додають 1-5 крапель ефірних масел, добре розмішують, наносять на шкіру. для тривалого споживання на 150-200 гр. основи додають 10-20 крапель ефірних масел.

Підбір масел:

Ознайомтеся з прайс-листом на засоби для ароматерапії!!!В наших аптеках досвідчені фармацевти і лікарі-консультанти дадуть Вам рекомендації і допоможуть у виборі необхідної продукції.

Початок
Початок
}